Ev Hanımlarına Kolay Kredi Veren Bankalar

en kolay kredi veren bankalar, ev hanımlarına kredi veren bankalar, ev hanımlarına kredi, 2019

en kolay kredi veren bankalar, ev hanımlarına kredi veren bankalar, ev hanımlarına kredi, 2019

Son günlerde Google’da en çok aranan trendler listesine Ev Hanımları Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi? şeklinde arama kelimeleri girmiştir. Bu aramalar ailesine maddi yönden destek olmak amacı ile evde ek iş yapan bayanlar tarafından yapılmıştır. Kendi ürününü evde yapıp internet üzerinden pazarlayan ev hanımları için sermaye ve malzeme temini açısından  tabi ki çok önemli bir rol oynamaktadır.  Bankalar tarafından verilen krediler de her ne kadar gelir durumuna ve ödeme bütçesine göre değerlendirilsede ev hanımlarının da kredi kullanması mümkündür. Şimdi evde ek iş yapan ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi verebilecek bankaları inceliyeceğiz.

 

Ev Hanımları İçin Kolay Kredi Veren Bankalar

Bu yazımızda ki bankaların bir çoğu kefil istemese de, kredi başvurusu sırasında varsa bir kefil göstermeniz kredinizin onaylamasında büyük bir etken olacaktır.

OdeaBank

OdeBank pek fazla bilinmese de 40.000 TL’ye kadar ev hanımlarına kredi imkanı sunuyor. İstenilen belgeler ile başvuru yapıldığında ve kabul olması durumunda 48 aya kadar vâde imkanından yararlanabilirsiniz.

TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)

TEB Bankası genel olarak memur ve askeri personeller ile çalışsa da kredi puanınıza ve gelir belgenize göre kredi imkanı sunuyor. Tabi ki kefil gösterirseniz rahatlıkla TEB ‘den kredi çekebilirsiniz. Başvurunuz onaylanırsa ; 30.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

AktifBank

Aktifbank yine OdeBank gibi halk tarafından pek fazla bilinmese de en rahat kredi çekilebilecek bankadır. Herhangi bir belge ve kefil istemiyor. Sadece düzenli olarak ödediğiniz bir kredi kartınız var ise kredi çekebilirsiniz.

DenizBank

DenizBank evde ek iş yapan ev hanımlarına düşük bütçe ile kredi veriyor. Eğer bu çektiğiniz kredi ödemesini düzenli yaptığınız takdirde daha sonra çekeceğiniz ihtiyaç kredisinde limitte yükseliyor.

VakıfBank

VakıfBank hiç geliri olmayan kişilere (ev hanımı ve öğrenciler) belge istemeksizin kredi imkanı sunuyor.  Ev hanımları ve öğrencilerin hiç bir geliri olmasa da  kullanabileceği bu kredi türünün üst limiti 1000 TL’dır.

MikroKredi

MikroKredi, Valilik İl Özel İdare’si tarafından herhangi bir geliri olmayan ve yeni iş kuracak kişiler için kazanç sağlamaları amacı ile sunulan bir kredi türüdür.

MikroKredi kullanabilmek için herhangi bir belge gerekmiyor fakat MikroKredi çektiğiniz zaman ödemesini haftalık periyotlara bağlı olarak yapmanız gerekmekte.

MikroKredi’ye Nasıl Başvuru Yapılır ?

MikroKredi aile gelirinin düşük olduğu ve çalışma potansiyeli görülen kişilere kullandırılıyor. Yeterli potansiyeli karşılayan kişiler MikroKredi kullanabiliyor. Eğer başvurdunuz ve krediniz onaylandı ise ödemeyi diğer banka kredileri gibi aylık yerine haftalık olarak yapmanız gerekecek.

MikroKredi’ye Başvuru Yaparken Gereken Belgeler

  1. Nüfus Aile Belgesi
  2. Sabıka Kaydı
  3. Sosyal bir güvencesinin olmadığını belirten bir belge
  4. İkametgah belgesi
  5. Başvuru yapan kişinin eşine ait tapu kayıtları (Bekarsa anne ve babasının)
  6. Fakirlik belgesi
  7. Başvuru formu

Valilik İl Özel İdarelerine yukarıda belirtilen belgeler ile MikroKredi kullanmak için başvuru yapabilirsiniz. Başvuranlar arasından MikroKredisi onaylanan kişiler ile 3 günlük eğitim çalışması yapılır. Eğitim çalışması tamamlandığında ve başarı ile sonuçlandığında istediğiniz MikroKredi tutarınız onaylanır ve paranızı alırsınız.

MikroKredi’ye ilk defa başvuru yapacak ev hanımları için en yüksek kredi tutarı 1.500TL’dir. Kredi ödemelerinizi düzenli ve aksatmadan yaptığınız da kredi üst limiti yükselecektir.

 

Bu yazımızın sonuna geldiniz. Eğer bu yazının faydalı olduğunu düşünüyorsanız bize destek amacı ile aşağıda ki yorum yaz bölümünden düşüncelerinizi önerilerinizi bize iletebilirsiniz.

EvdeKolayPara.Gen.Tr olarak incelememizi istediğiniz veya şunu da paylaşın dediğiniz konular varsa yorum yaz bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir